Szkoła montessori

Szacunek dla indywidualności dziecka. Wspaniali, pełni pasji nauczyciele. Radość odkrywania świata. To nasz kierunek, nasza droga – to powód, dla którego istnieje i działa Tarnowska Szkoła Montessori w Tarnowie. Miejsce na rozwój, szczęście i entuzjazm. To miejsce stworzone dla Dzieci, dla Was, dla Nas.

Wierzymy, że równowaga pomiędzy wszystkimi obszarami naszego funkcjonowania jest niezbędna w procesie kształtowania postaw odpowiedzialności i zaangażowania, dlatego tworzymy warunki, w których w atmosferze szacunku i wolności dzieci mogą rozwijać się intelektualnie, emocjonalnie, fizycznie i duchowo.

Klasy 1-3

Nauka w klasach młodszych realizowana jest zgodnie z metodą Montessori. Klasy są wielorocznikowe (razem uczą się dzieci z klasy 1, 2 i 3). Grupa zróżnicowana wiekowo umożliwia indywidualne podejście do każdego dziecka, koncentrację na jego osiągnięciach i możliwościach. Pozwala każdemu dziecku rozwijać jego własny potencjał i osiągać sukcesy w tempie dostosowanym do jego potrzeb i możliwości, w przeciwieństwie do nauczania klasowego, gdzie poziom klasy jest uśredniany. Wielorocznikowe klasy sprzyjają współpracy i uczeniu się od siebie nawzajem zachęcając do budowania pozytywnych relacji. Uczniowie inspirują się nawzajem w pracy i mają szerokie możliwości rozwijania swoich umiejętności społecznych i wypróbowania różnych ról.

Klasy 4-6

Nauka w klasach 4 – 6 realizowana jest metodą projektu, korzystamy z różnych współczesnych metod aktywnej pracy w szkole, takich jak Challenge Based Learning, Edu Scrum czy Design Thinking. Zawsze zaczynamy od doświadczenia, obserwacji, faktu i od nich przechodzimy do analizy co się wydarzyło, dlaczego tak się mogło stać, jakie z tego możemy wyciągnąć wnioski. Nieustająco pobudzamy dziecięce umysły do poszukiwań i samodzielnego konstruowania odpowiedzi. Zachęcamy uczniów do zadawania pytań, analizy różnych punktów widzenia. Rozwijanie umiejętności niezależnego myślenia, wyciągania wniosków, budowania własnych opinii i współpracy w zespole jest niezwykle ważne w procesie wychowania odpowiedzialnych, zaangażowanych obywateli świata.

Klasy 7-8

Tu coraz większy nacisk kładziemy na umiejętności akademickie, nie rezygnując z aktywizujących metod pracy. Rozpoczynamy przygotowanie do nauki w liceum, tak, aby nasi absolwenci mogli wybrać wymarzoną szkołę z bogatej oferty szkół średnich.

Absolwenci naszej szkoły nie maja problemów z dostaniem się do wybranej szkoły, uzyskują świetne wyniki w egzaminach i konkursach, co pokazuje, że można połączyć dobrą atmosferę w szkole ze świetnymi rezultatami naukowymi.

Wyjścia i wycieczki

Program edukacyjny oraz wychowawczy w naszej szkole wzbogacamy zajęciami prowadzonymi podczas wyjazdówwyjść do muzeów oraz ośrodków kultury i naukiwycieczek przyrodniczych.

Plan dnia

Praca własna

Wyjście na świeże powietrze, obiad

Podwieczorek